YENİPazaryerlerinizi ve E-Ticaret Sitenizi Tek Noktadan Yönetin! Hemen İncele
E-Ticaret

2020’de İhtiyacınız Olan En İyi 5 Dijital Pazarlama Taktikleri

4 Mins read

Dijital pazarlama alanı her zaman değişmekte ve her fırsatta yeni fırsatlar ortaya çıkmakta.

Ancak 2020’de dijital ajanslar için işler daha yeşil mi görünüyor? İşletmenizin çitin sağ tarafında kalmasına yardımcı olmak için, bu yıl kullanmanız gereken beş dijital pazarlama taktiği.

  1. Sesli aramanızı hızlandırın
  2. AI otomasyonunu (PPC) uygulayın
  3. Dijital detoks atlatmak
  4. Etkileyicilere yatırım yapın
  5. Konuşmalı pazarlama hakkında konuşun

1. Sesli aramanızı güçlendirin

Tüketiciler seslerinin duyulmasını istiyor. Kelimenin tam anlamıyla. 2020 yılına kadar tüm aramaların% 50’sinin sesli arama olacağı ve ses pazarlamasının hiçbir sessizlik belirtisi göstermediği tahmin ediliyor .

Her gün çok fazla arama yapıldığında, Alexa ve Sirii’yi bir sonraki SEO ekibi toplantınıza davet etmenin zamanı geldi mi? İşletmenizin sesli pazarlamayı ele geçirmeye hazır olduğundan emin olmanız gerekir ve önümüzdeki yıl için bazı ipuçlarımız var.

Sesli arama ile sorguların kendisi değişiyor. Bu, içeriğinizin bu sorguları nasıl yanıtladığını yeniden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. İşte bir örnek: Bu makaleyi çevrimiçi aramak için muhtemelen 2020 dijital pazarlamasında yazabilirsiniz.

Sorgu muhtemelen şöyle görünür: “Hey Siri, 2020 için en iyi dijital pazarlama taktikleri nelerdir?” Daha konuşkan ve Siri’nin bir cevap olarak almasını istiyorsanız, içeriğinizin tonu uygun olmalıdır.

Sesli arama dostu içerik, anahtar kelimelere daha az, uzun kuyruk sorgularını yanıtlamaya ve anlamsal aramaya, yani kullanıcının amacını anlamaya odaklanmalıdır. Buradaki öncelikli mesaj, konuşma – ancak özlü – içerikle ilgili cevaplar sağlayarak kullanıcı niyeti hakkında net bir şekilde düşünmeniz gerektiğidir.

2. AI otomasyonunu uygulayın

Yapay Zeka, 2020’de pazarlama dünyasını ele geçiriyor. Bu dramatik gelebilir, ancak tek istediğimiz, dijital pazarlama çabalarınızın artık otomatikleştirilebileceği ve bu da özellikle hedefli reklamcılık için yararlı olduğunu kanıtlıyor.

AI yazılımı, satın alma geçmişi ve coğrafi bilgiler gibi büyük miktarda müşteri verilerini hızlı bir şekilde analiz edebilir ve ardından her kullanıcıya son derece kişiselleştirilmiş ve alakalı içerik sunabilir. AI yazılımı, her bir tüketicinin ne görmek istediğini tam olarak bilir ve sonuçta hedefli reklamların tahminlerini ve insan hatalarını ortadan kaldırır.

Bu otomatik kişiselleştirme, e-posta kampanyalarınızı geliştirmek için de kullanılabilir. Kişiselleştirilmiş e-postaların normal e-postalardan 6 kat daha yüksek işlem oranları sağladığı göz önüne alındığında, AI pazarlama otomasyonunu dijital pazarlamanızın tüm alanlarına uygulama zamanı geldi mi?

3. Dijital detoks kaçmak

Kaydırma, beğenme ve kaydırma dünyasında, sosyal medyanın 2020’de dijital pazarlama başarısı için en iyi yol olduğu görülüyor. Ancak giderek artan sayıda dijital detoksör aksini öneriyor.

İle 23 yaşındakiler için Amerikan 18 56% sosyal medyada harcadığınız zamanı azaltmak için çalışıyor, kesinlikle sosyal medya sepet içinde tüm dijital pazarlama yumurta koymak olmamalı. Dijital detoxes sadece son eğilimindedir bile kişi başına birkaç hafta.

İşletmenizin dijital detokstan etkilenmemesi için en iyi yol, PPC, e-posta veya görüntülü reklamcılık gibi dijital pazarlamanın diğer alanlarına odaklanmaktır. Ancak işletmeniz sosyal medya merkezli ise, içeriğinizi detokserler ile etkileşime girecek şekilde yeniden hizalayabilirsiniz.

Sosyal medya içerik stratejinizde, detoks çabalarına sempati duymalı, doğa hakkında daha fazla bilgi yayınlamalı, fiziksel aktiviteyi teşvik etmeli ve genellikle dijital dünyaları gerçekle dengelemenin değerini göstermelisiniz.

Neyse ki, sosyal medya pazarlaması karanlıkta bir bıçak olmak zorunda değil. Başarınızı izlemek mümkündür. Tabii ki, markanızla ilgili sözleri ve hashtag’leri arayabilirsiniz, ancak daha doğru sonuçlar için müşterilerin sizinle ilgili söylediklerini kolayca takip etmek için bir sosyal medya izleme aracı kullanın.

4. Etkileyicilere yatırım yapın

Influencer pazarlama yeni bir şey değil. Bununla birlikte, tüketicinin influencer pazarlama algısı değişmektedir, bu nedenle işletmenizin bu taktiği en iyi sonuçları almak için 2020’de doğru şekilde kullanması önemlidir.

Etkileyen pazarlama arttıkça, her bir ürünün alaka düzeyi hakkında fazla düşünülmeden, farklı markalardan birden fazla ürünün reklamını yapan etkilenenleri görmek yaygındı. Günümüzde tüketiciler bu taktikler konusunda bilgili ve markalardan şeffaflık arıyorlar.

Öyleyse bu taktikleriniz için ne anlama geliyor? Peki, markanıza benzer değerleri paylaşan ve kısa, kişisel olmayan sözleşmelerden ziyade uzun vadeli ilişkiler geliştiren faktörleri tanımlamak için daha fazla zaman harcamalısınız.

Ayrıca ünlü kutusunun dışında düşünmek gerekir. Bir A listecisine para atmak yerine, daha küçük ama daha özel bir takipçisi olan hevesli bir ‘mikro-etkileyiciyle’ işbirliği yapmayı düşünmelisiniz. Kaliteyi miktardan daha fazla seçtiğinizde (etkileyicinin takipçileri açısından), markanızın tüketici algısı büyük ölçüde artacaktır.

5. Konuşmalı pazarlamayı konuşun

İçeriğinizi iletmek için AI kullanmak, en son dijital pazarlama taktiklerinden biridir. Ancak, bu içeriği oluştururken insan olarak kalmanız gerekir. 2020’de, müşterilerinizi dinlemeniz ve gerektiğinde ilgili konuşmaları yapmanız gerekir. Bu, karşılıklı pazarlama olarak bilinir.

Konuşmalı pazarlamayı taktik kelime dağarcığınıza entegre etmenin birçok yolu vardır, ancak en kolay yol canlı bir sohbet özelliğini kullanmaktır. Türkiye’deki internet kullanıcılarının % 48’i sohbet botlarını kullanmanın en büyük zorluklarının çok fazla yararsız yanıt sağlamaları olduğunu söyleyen insan, konuşma dokunuşunun çalıştığı yer .

Ayrıca, e-postalarınızı bölümlere ayırarak ve kişiselleştirerek (bu tür e-postaların daha yüksek işlem oranları sunduğunu unutmayın), sosyal medyadaki müşterilerle konuşarak ve uzun vadeli ilişkiler geliştirmenize yardımcı olacak müşteri sadakat programları sunarak konuşma pazarlaması uygulayabilirsiniz. dijital pazarlama çabaları.

Son düşünceler

Dijital pazarlama taktiklerinizi yenilemek istiyorsanız, o zaman 2020 yılı. SEO‘nuzun ses dostu içerikle aşırı şarj edilmesine ihtiyacı olsun veya sosyal medya kampanyalarınız bazı etkileyici unsurları kullanabilir mi, bunlar işinize daha fazla kazanç sağlamak için kullanabileceğiniz en iyi beş dijital pazarlama taktiği.

E-Ticaret Entegrasyonu
Related posts
E-TicaretPazaryeri

İnfluencer Marketing'i Markanız İçin Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Influencer pazarlama iş, ürün veya hizmet için ücretsiz pazarlama getirmek için mükemmel bir yoldur. Avantajlar açıktır: isminiz milyonlarca insanın önünde, işletmenize veya web sitenize bir bağlantı ile olacaktır. Ancak bu yeni ve büyüyen fenomenin bazı olumsuz yönleri de var.
E-TicaretPazaryeri

KDV’de İndirim

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı gönderimde “Bayram öncesinde başta esnafımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza müjdemiz var” sözleriyle KDV ve iş yeri stopajında indirime gidildiğini duyurdu. Hazine ve…
E-Ticaret

Google Alışveriş Reklamlarını Kaldırıyor

Rekabet Kurulu ile yapılan görüşmelerin ardından Google bu reklamları kaldırma kararı aldı.
TicaretPanelim'i Hemen Denemeye Başla

14 Gün boyunca Ücretsiz Deneyin. Mağaza Entegrasyonunuzu Hemen Tamamlayın Sipariş ve Ürünlerinizi anında yönetmeye başlayın.

Ücretsiz Dene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
E-Ticaret

E-Ticaret İşletmelerinde Yapılan 5 Hata